Temat: etyka świecka naiwnych pytań ciąg dalszy
Wiosenne porządki, odkurzam półkę z książkami, a tu: " Egzystencjalizm jest humanizmem" Sartre'a, "Bycie i czas" Heideggera, "Jutrzenka. Myśli o przesądach moralnych" Nietzschego, dzieła Camusa.... I naprawdę już nie rozumiem, dlaczego: Konsekwentny ateizm prowadzi do satanizmu Aleistera Crowleya. a nie do egzystencjalizmu na przykład? (abstrahując już od tego, czy Crowley to satanista czy mistyk, w końcu on z natchnienia istot duchowych pisał...
Źródło: watchtower.org.pl/forum/index.php?showtopic=4943Temat: Literatura
Ja z Sartre'a czytałem " Egzystencjalizm jest humanizmem" i "Słowa" - to drugie polecam, to pierwsze to podręcznik egzystencjalizmu wręcz, więc nie dla wszystkich. Ponadto męczę "Watta" Becketta - nie tak dobre jak trylogia francuska, ale może być.
Źródło: krainanin.dmkhost.net/forum/viewtopic.php?t=43


Temat: Dobre książki
Witam, Sprzedam następujące pozycje: 1.F.Nietzsche-Jutrzenka.6 fu. 2.J.P.Sartre-Mdłości.8 fu. 3.J.P.Sartre-Byt i nicość. Egzystencjalizm jest humanizmem.10 fu. 4.Hazel Rowley-Tete a tete(opowieść o J.P.Sartrze i Simone de Beavoir.8 fu. 5.Stanisław Ignacy Witkiewicz-622 upadki Bunga.10 fu. 6.Wiliam Blake- Wieczna Ewangelia.7 fu. 7.Leonard Cohen-Piękni przegrani.6 fu. 8.Marek Hłasko-wybór opowiadań.5 fu. 9.Marek Hłasko-Ósmy dzień tygodnia.3 fu. Kontakt gg-16151737.
Źródło: polishforum.eu/forum/viewtopic.php?t=9602

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
  Egzystencjalizm jest humanizmem
Jutrzejsza Pokrzywiona Rzeczywistość